Челси и Фулъм завършиха при резултат 0:0 в мач от 22-я

...

Дори и с новите си звезди: Анемичен Челси не успя да пречупи Фулъм

Челси и Фулъм завършиха при резултат 0:0 в мач от 22-я кръг на Висшата лига. В срещата нямаше попадения, само че и двата тима имаха благоприятни условия, като Кай Хаверц удари греда за " сините ", а той и Давит Датро Фофана изпуснаха от чиста позиция положителни положения. След това тъждество Челси е към този момент 9-ти с актив от 30 точки, до момента в който Фулъм е 6-и с 32 точки на сметката си.

Челси бе по-активният тим през първите пет минути на срещата, само че нямаше голови положения пред някоя от двете порти. Фулъм последователно придвижи играта в противниковото поле, само че " сините " успяваха да лимитират своя противник. В 20-а минута Тиаго Силва даде страховит пас на Кай Хаверц, който бе самичък против вратаря и стреля незабавно, само че Лено направи блестящо избавяне. Страничният арбитър подвигна байрак за засада.

Пет минути по-късно пристигна първото съществено състояние в мача, откакто Андреас Перейра получи на границата на наказателното поле, обърна се бързо и шутира незабавно, само че Кепа реагира отлично, избивайки с дясната ръка в корнер. В 32-а минута Мейсън Маунт овладя дълго подаване и даде пас по конец към Кай Хаверц, който от чиста позиция не съумя да уцели вратата и прати топката високо над напречната греда.

В последната минута на първото полувреме Хаверц още веднъж получи превъзходно подаване, а нападателят овладя добре и технично насочи изстрел, който среща гредата, а топката бе изчистена от бранител в бяло. Късмет за Фулъм!

Първият удар за втората част пристигна единствено 30 секунди след началото, откакто Уилиан напредна с топка в крайници и опита изстрел, само че Кепа бе на добра позиция и избави безпроблемно. Последваха няколко здрави единоборства, както и по-груби нарушавания, а Андреас Перейра бе глобен с жълт картон. В 60-а минута Уилиан още веднъж направи превъзходен пробив, при който стреля от вътрешността на наказателното поле, само че Марк Кукурея блокира опита на бразилеца.

Десетина минути по-късно Фулъм направи нова страхотна контраофанзива, а бразилското крило Уилиан бе изведен с дълга топка в предни позиции, която бе отклонена за Боби Рийд, само че ударът на последния бе право в Кепа. Секундни лишиха да се стигне до идващото голово състояние, при което Митрович опита изстрел от центъра, само че стражът на Челси внимаваше и се оправи със обстановката.

В 72-а минута Енцо Фернандес връхлетя върху отбита топка и насочи удар от сериозна отдалеченост, който профуча около дясната греда на Бернд Лено. Добър опит! Конър Галахър бе на чудесна позиция и топката стигна до него, а полузащитникът незабавно стреля, само че топката мина около вратата на Фулъм.

В 79-а минута Фофана бе изведен самичък против вратаря от Галахър, а нападателят профуча вратаря, само че не съумя да вкара от чиста позиция, откакто Тим Рийм почисти малко пред голлинията. В първата минута на добавеното време на мача Палиня опита удар от доста сложна обстановка, само че бе извънредно неакуратен и нямаше проблеми за вратата на Челси. В 95-а минута след безредие в наказателното поле, Рахим Стърлинг бе най-съобразитилен и стреля в далечния ъгъл с висока парабола, само че Бернд Лено бе на добра позиция и избави.

Стартови сформира:

Челси:  1. Кепа Арисабалага, 32. Марк Кукурея, 4. Беноа Бадиашил, 6. Тиаго Силва, 24. Рийс Джеймс, 5. Енцо Фернандес, 23. Конър Галахър, 22. Хаким Зиеш, 19. Мейсън Маунт, 15. Михайло Мудрик, 29. Кай Хаверц

Фулъм 17. Бернд Лено, 33. Антони Робинсон, 13 Тим Рийм, 31. Иса Диоп, 2. Кени Тете, 26. Жоао Палиня, 6. Харисън Рийд, 20. Уилиан, 18. Андреас Перейра, 14. Боби Рийд, 9. Александър Митрович